SADIK TÜRK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SADIK TÜRK

Bu Site Sadık TÜRK Tarafından Açılmış ve Düzenlenmiştir..

Anasayfawww.facebook.coLatest imagesKayıt OlGiriş yapOyun Salonu

HayatıN AcI Gerçeqi ...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Admin

Admin
Admin
Admin

Yaş : 31 Kayıt tarihi : 02/08/08 Mesaj Sayısı : 391 Nerden : Adıyaman

MesajKonu: HayatıN AcI Gerçeqi ... HayatıN AcI Gerçeqi ... Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 3:55 am

-Aslında renk diye bi$ey yok.
ı$ığın kırılması vs bi yığın durum sonucunu gözümüz vs böyle algılıyor.
vay be... bırakın aynaların yalanlığını; van gogh picasso falan filan bile yalan oldu $imdi...

-Aslında tat diye bi$ey de yok...
yani kimyasal partikülleri dilimiz -dilimiz de değil burnumuz a.k.- böyle algılıyor.
akbabanın lezzetli bulduğu le$in yanından zor geçeriz...
(oktay usta olm i$in bitti)

-Aslında koku diye bi$ey de yok. (lan hiçbi$ey yok galiba cık cık cık) havada uçu$an kimyasal partiküller burnumuza geliyor falan; bu moleküller sinirlere değiyor; bak dersime iyi çalı$mamı$ım.(haklı yere kalmı$ım oh canıma değsin) $imdi bir yukardaki maddede bahsettiğim üzre le$in yanından geçemeyiz. eminim akbaba da bizim kurufasülye pilavın yanından geçemiyordur.**
yazık yani parfümlere o kadar para döküyoz; bir de ozon tabakasını deliyoz.
bırakalım da ter kokalım. nasıl olsa burnumuzun aldatmacası...

-Aslında duyma duyumuz da gerçek değil. hatta bir yığın titre$imi algılayamıyor kulaklarımız. duyduklarımız moleküllerin birbirine çarpmasıyla olu$an ve kulağımızın içindeki mekanizmanın bu titre$imi beyne gönderip falan yorumlamasıyla algıladığımız $eyler.
mozart'ın dehasına da sıçmı$ oldum; tebrikler arı.

-Dokunma duyusu hakkında yeterince çalı$madım hocam.

...Ama sadece bu kadarıyla her $eyimiz olan 5 duyuyu 4/5 oranında çizdim mi? evet.
demek ki neymi$? biz yalanız.
i$te hayatın en acı gerçeği.
üstelik ortalama 60-80 yıl vakit öldürmek bu dünyada hem de gerçek olamayan duyularla...
https://wildkowboy11.yetkin-forum.com

HayatıN AcI Gerçeqi ...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası